در طول برنامه دخترانمان در3 ایستگاه  مشغول فعالیت بودند: 1- کارگاه ریاضی ساخت منجنیق 2- بازدید از کارگاه علوم و تماشای فیلم علمی 3- اجتماعات دبستان بازی فکری 

چنان که در جدول مشهود است، بخش ابتدایی  جلسه با حضور مادران محترم و مدیریت و معلم راهنمای پایه­ ی اول در سالن کلاس اول برگزار شد .

در ادامه پدران محترم به جمع همسران خود پیوستند و در نمازخانه اصلی دبستان گرد هم آمدیم.

ابتدا معاون اجرایی دبستان سرکارخانم کریمی با معرفی خود و خوش آمدگویی به حضار به ذکر مختصری از برنامه امروز پرداخت و سپس مدیریت دبستان دوره اول، سرکارخانم دکتر زهرا مجاهدی معارفه ی کوتاهی با اولیا داشتند. سپس ضمن ذکر اهداف شکل گیری مدرسه روشنگر و بیان تجارب کاری و اصول تربیتی مورد تأکید، از پدران و مادران پایه ی دوم درخواست مشارکت بیشتر در امور دبستان را داشتند.

سپس جناب آقای ملارمضانی (ریاست سابق انجمن اولیا و مربیان دبستان روشنگر)، ضمن ارائه گزارشی کوتاه از دستاوردهای انجمن به معرفی چهار کارگروه آموزشی، فرهنگی ، سلامت و رفاهی- اجتماعی پرداخت و سپس با اعلام آمادگی و کاندید اتوری تعدادی از اولیا انتخابات انجمن اولیا برگزار شد و اعضا انجمن اولیا به شرح ذیل از پایه اول دبستان انتخاب شدند.

 

در ادامه برنامه دانش آموزان پس از اجرای سرود خود به پدر و مادر خود پیوستند و به صورت خانوادگی به مدرسه گردی و بازدید از تمام فضای عمومی دبستان پرداختند.

مکان های مورد بازدید شامل :

 

ضمناً برای مشاهده ی استخر مجتمع ( استخر کوثر) و ورزشگاه هم فیلمی آماده شده بود که در پیلوت پخش می شد.

در ساعت 18:20در حیاط دبستان به صورت خانوادگی نماز جماعت مغرب و عشاء به امامت حجت الاسلام دکتر محمد شیخ الاسلامی اقامه شد و در نهایت ساعت 19 با کوله باری از خاطرات خوب راهی منزل شدیم .